Er du klar for å ta seiling til neste nivå? Bærum Seilforening tilbyr en spennende seiltrening for seilere i alderen over 23 år i et læringsorientert miljø. Treningen vil foregå i kjølbåten RS21, en moderne og spennende kjølbåt, der vi fokuserer på både teoretisk og praktisk trening relatert til det moderne liga-seilingsformatet. Bærum Seilforening har 3 slike båter.
Hvem kan delta?
Først og fremst de som allerede har betalt for vår og høst semesteret!
Denne treningen er for voksne over 23 år, og ungdom i alderen 15-23 år som har erfaring med teknisk jolle, brett eller kjølbåt i regatta. Dersom du har seilt på konkurransenivå før, enten i klubbens seilingsprogram eller andre steder, vil denne treningen være en flott mulighet for å utvikle deg videre i seilingens verden.
Treningen er ideel for deg som ønsker å lære mer om racing, lagarbeid og seiling i kjølbåt, med spesielt fokus på RS21 og seiling med genaker.
Noen av de som trener i denne gruppen seiler også Ungdomsliga i regi av Norges seilforbund.
En egen dedikert trener følger lagene på hver trening.
Treningstider: Hver torsdag gjennom hele høsten. Treningen på vannet starter torsdag 21. august og går frem til høstferien.
Trenings avgift:
1500,- for høst sesong. Medlem i Bærum Seilforening forutsettes. ( Noen har allerede betalt for vår og høst)
Hvorfor delta?
Utvikling av ferdigheter: Dette kurset er en flott mulighet til å utvikle både tekniske ferdigheter og teoretisk kunnskap om seiling og regattaseiling.
Møt nye venner: Bli en del av et sosialt og motiverende fellesskap av unge seilere som ønsker å bli bedre sammen.
Konkurranse og muligheter: Kursdeltakere vil få muligheten til å delta i klubbens regattaer og potensielt kvalifisere til Uliga-seilinger i regi av Norges Seilforbund.
Lederskapsmuligheter: Dette kurset gir en unik mulighet til å utvikle lederskapsferdigheter som er nyttige både på vannet og på land.
Vi gleder oss til å se deg på vannet!
Arrangør: | Bærum Seilforening |
Dato: | 27.03.2025 |
Påmeldingsperiode: | 10.02.2025 - 31.10.2025 |
Pris påmelding fra kr 1500 til 3000