;

Allidrett 2026

Allidrett for årskullene 2019, 2020 og 2021


Allidrett Fotball:

Treningen består av enkle øvelser, små spill og aktiviteter som utvikler ballfølelse, koordinasjon og samarbeid. Hovedfokuset er bevegelsesglede, mestring og inkludering ikke prestasjon.

Det vil deles inn i grupper basert på alder. 

  • Oppstart mandag 4. mai.
  • Tid for 2020 (1 klasse) 18:00–19:00
  • Oppmøte: Fotballbanene på Slettestien

Allidrett Sommer:

Dette er et variert aktivitetstilbud der barn får prøve mange ulike uteaktiviteter. Øktene kan bestå av lek, stafetter, ballspill og enkle idretter som utvikler koordinasjon, samarbeid og grunnleggende bevegelsesferdigheter. Hovedfokuset er aktivitet, mestring og bevegelsesglede i et inkluderende miljø.

Det vil også være innslag av sykkel og orientering. Fossum Sykkel og Fossum Orientering vil bistå på de treninger i sesongen som går spesifikt på disse aktivitetene.

Det vil deles inn i grupper basert på alder. 

  • Oppstart mandag 4. mai.
  • Tid for 2021 (siste år barnehage) 17:00–18:00
  • Tid for 2019 og 2020 (1 & 2 klasse) 18:00–19:00
  • Oppmøte: Ulike steder ute på Eiksmarka og Fossum


Viktig informasjon om Allidrett i Fossum:

Allidretten i Fossum er foreldredrevet. Det betyr at aktivitetene kun kan gjennomføres dersom foreldre bidrar med tid og innsats. Når du melder barnet ditt på allidrett, innebærer det derfor også en forventning om at foresatte bidrar i driften.


Dette innebærer i praksis:

  • Trener- og koordinatorroller
    • Noen foreldre må bidra som trenere eller koordinatorer for gruppene. Dette er nødvendig for at treningene skal kunne gjennomføres.
  • Bidrag på aktivitetsdager
    • Allidretten arrangerer to aktivitetsdager i løpet av året. Foreldre forventes å bidra med praktiske oppgaver i forbindelse med disse.
    • Typiske oppgaver kan være:
      • baking av kaker
      • kioskvakt
      • rigging og rydding før eller etter arrangementer
  • Årets høstdag er Søndag 12. september

Sett gjerne av datoen i kalenderen allerede nå. Høstdagen er sosialt og skaper mye glede for barna.


Dette vil si at vi er avhengig av at foreldre stiller som trenere og koordinator for at vi skal kunne drifte aktivitetene. Dette er en givende oppgave og gir deg en god mulighet til å bli kjent med foreldre og barn i nærmiljøet.


Mer info ligger på Fossum sine hjemmesider. Dersom du ønsker mer info så ta kontakt med kontakperson under. 


Man må være medlem i Fossum IF for å kunne delta på allidrettens aktiviteter. Barn som ikke er en del av et familiemedlemsskap betaler for et enkelt medlemsskap med redusert avgift på 150 kr. 

Familier med svak økonomi kan søke administrasjonen om betalingsutsettelse eller fritak for avgift. Dette gjøres ved å ta direkte kontakt med administrasjonen (christian@fossumif.no). Det er ikke nødvendig å informere trener eller årgangskoordinator om dette. 


Dersom dere har andre spørsmål kan disse rettes til Arne Fagersten (arne.fagersten@outlook.com)

Med vennlig hilsen, 

Allidrettstyret

Detaljer

Arrangør: Allidrett
Dato: 04.05.2026

Priser og produkter

Pris påmelding kr 950

  • Allidrett Sommer 2019 kr 950
  • Allidrett Sommer 2020 kr 950
  • Allidrett Sommer 2021 kr 950
  • Allidrett Fotball 2020 kr 950

Din status

Du er ikke påmeldt

Dokumenter

Ingen dokumenter